Używana ładowarka dla rolnika – co warto kupić?

Dodano: 2016-07-18 Przez: admin


 
Rynek używanych maszyn służących w rolnictwie jest bardzo dynamiczny i oferuje również wiele różnych modeli ładowarek teleskopowych, które w tej branży posiadają szerokie zastosowanie. Jeżeli interesuje cię zakup sprzętu tego rodzaju, sprawdź razem z nami, na co zwrócić uwagę przy jego doborze.
 
Ładowarki teleskopowe to wszechstronne urządzenia, które mogą pomagać w szeregu różnych czynności w gospodarstwie, jako że są one wyposażane w rozmaity osprzęt. Przykładowo można korzystać z ich pomocą z czerpaków chwytakowych, chwytaków do bel, wybieraków – wycinaków do kiszonki, czerpaków do buraków, wideł do obornika, ponadto z zamiatarek czy myjek wysokociśnieniowych, a to tylko część kompatybilnych osprzętów. Nic więc dziwnego, że wózki teleskopowe tego rodzaju są chętnie wybierane przez rolników.
 
Niestety, sprzęt tego rodzaju nie jest tani, w związku z tym tylko część klientów jest w stanie poradzić sobie finansowo z zakupem nowego urządzenia prosto od producenta. Za nową maszynę, która będzie miała udźwig rzędu 3 ton oraz wysokość podnoszenia do 6-7 metrów, trzeba zapłacić zazwyczaj około 250 tysięcy złotych. Za używane urządzenie mające kilkanaście lat zapłaci się już znacznie mniej – nawet dwu czy trzykrotnie.
 
W sprzedaży można znaleźć różne modele ładowarek teleskopowych – jedne z najpopularniejszych to ładowarki Manitou, które są dostępne również w specjalnych wariantach przeznaczonych dla branży rolniczej. Urządzenia są wówczas wyposażone w 4- koła napędowe i opony, które mogą poradzić sobie na najtrudniejszych nawierzchniach, a dzięki swoim kompaktowym wymiarom można łatwo pracować z nimi nawet w budynkach.
 
Przy doborze urządzenia warto przede wszystkim zwrócić uwagę na dwa najistotniejsze parametry, a mianowicie długość wysięgnika oraz maksymalny udźwig. Ponadto ważne parametry to moc silnika, wydajność pompy hydraulicznej, poziom zużycia paliwa, wydajność układu jezdnego. Zazwyczaj do pracy w gospodarstwie rolnym wystarcza opisana już ładowarka z udźwigiem do 3 ton oraz wysokością podnoszenia 6-7 metrów. Nie można zapominać również o dobraniu do niej odpowiedniego osprzętu zależnie od zakresu planowanych prac.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu