Nowoczesne trawniki

Dodano: 2017-07-25 Przez: admin


 
Jak wyglądają nowoczesne trawniki i jak są zakładane? Czy różnią się od tradycyjnych, dotychczasowych metod tworzenia zieleni wokół domu, czy budynku. Czy nowoczesne trawniki są to również połacie zieleni przeznaczone pod boiska? Zobacz sam/a.
 
Ładny oraz zadbany trawnik jest wielką ozdobą domów, posiadłości, miast. Jednakże, żeby taki był wymaga pracy i poświęcenia. Warto pamiętać, że wystarczy, tak naprawdę, kilka zabiegów ogrodniczych, z tego większość wykonywanych na wiosnę, żeby można było cieszyć się ślicznym dywanem z trawy, móc go użytkować na wiele sposobów i w spokoju uprawiać przez długie lata.
 
Kiedy pojawia się problem z trawnikiem…
Nie ma chyba trawników bezproblemowych. Czasami nie zależnie od nas trawa schnie, żółknie, jak również powstają przerwy pomiędzy połaciami zieleni. W takich przypadkach trawniki wymagają szybkiej interwencji właściciela, gdyż mogą stać się brzydkie i mało efektowne. Wystarczy zastosować w takich przypadkach specjalne nawozy w granulatach, w płynie, czy też proszku, najlepiej wieloskładnikowe, co więcej regularnie i obficie podlewać, jak również zastosować na wiosnę wertykulację, która pomoże wzmocnić trawę i cały jej system korzeniowy.
 
Ładna trawa przez większość roku kalendarzowego
Na wiosnę wszystko budzi się do życia, zaczyna kiełkować wiele roślin, odnawiać się, i rosnąć. Tym bardziej jeśli są regularne deszcze, a temperatury na dworze sięgają przynajmniej kilkunastu stopni na plusie i się utrzymują. Tak samo trawa na trawnikach, zaczyna kiełkować, wyrastać w formie zielonych listeczków i ozdabiać coraz bardziej tereny, na których została posiana. Trawniki są niezwykłą ozdobą, ale tylko wtenczas, kiedy od razu zabierzemy się za ich pielęgnacje. zanim jeszcze trawa zacznie mocno rosnąc i się rozwijać warto jest zastosować wertykulację albo zastosować urządzenie i wykonać zabieg z wykorzystaniem aeratora. Zabieg polega na nakłuwaniu ziemi i jej napowietrzaniu. Wertykulatorem usuwamy mchy, jak również wzruszamy ziemię i naciąć darń, aby prawidłowo się rozwijała i zagęszczała.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu