Jak możemy samodzielnie wyczyścić dywan?

Dodano: 2016-06-14 Przez: admin


Coraz częściej zdarza nam się korzystać z usług specjalistycznych firm, gdy tak naprawdę wcale nie musimy tego robić. Tym sposobem chcemy ułatwić sobie życie i powierzyć pewne prace innym osobom, by zyskać więcej czasu lub nie mieć na swojej głowie zbyt wielu obowiązków. Szczególnie trudne wydaje nam się czyszczenie dywanów, więc wolimy, gdy pracą zajmują się jakieś firmy, a nie my sami. Na tym tracimy mnóstwo pieniędzy, więc powinniśmy to zmienić i samodzielnie zabrać się za sprzątanie. Zróbmy to krok po kroku.

Kupowanie środków czyszczących

Sama woda raczej nie poradzi sobie z większymi zanieczyszczeniami. Nie usuniemy nią plam kawy, słodkich napojów, czy popiołu papierosowego. Jedynie rozmażemy wtedy wszystkie substancje, przez co dywan będzie wyglądać jeszcze gorzej. By tego uniknąć, powinniśmy zainwestować w specjalne środki czyszczące. Doskonale sprawdzą się płyny i pianki o bogatym składzie, które na pewno pomogą nam w sprzątaniu. Dostaniemy je zarówno w zwykłych marketach, jak i w tych nieco bardziej specjalistycznych oraz w drogeriach.

Odkurzanie dywanów

Zanim nastąpi główne czyszczenie dywanów, należałoby całą powierzchnię dywanów oczyścić, usuwając z niej większe zabrudzenia. Najczęściej będą nimi włosy, okruchy, papierki lub sierść zwierzęca. Weźmy więc swój odkurzacz do ręki, zamontujmy na nim specjalną nakładkę do dywanów, a następnie przejedźmy nim po całej powierzchni oczyszczanej rzeczy. Zróbmy to przynajmniej kilkukrotnie, by mieć pewność, że wszystkiego zdołaliśmy się pozbyć.

Czyszczenie dywanów

Teraz nadszedł czas na część najważniejszą. Powinniśmy w tym momencie dokładnie zmoczyć dywan, a dopiero później zastosować na nim rozmaite środki chemiczne. Zawsze dopasowujmy je do rodzaju plam, które powstały na naszym dywanie. Oczywiście możemy przetestować różne produkty czyszczące, by ocenić samodzielnie, które z nich najlepiej się u nas sprawdzają. Dzięki temu później będziemy doskonale wiedzieć, czym zdołamy najdokładniej wyczyścić swój dywany, by prezentował się on świetnie.
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu