Balustrada systemowa – wykonasz ją samodzielnie

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Patrząc na ceny balustrad oferowanych przez firmy zajmujące się ich projektowaniem i realizacją, można chwycić się za głowę. Gdy zależy ci zarówno na estetyce, jak i również na przystępnych cenach, pomyśl przede wszystkim o balustradach systemowych – możesz wykonać je również samodzielnie.

Balustradami systemowymi nazywa się balustrady metalowe składające się z modułów, które kupuje się w określonych wariantach zależnie od tego, jaki mają być wymiary konstrukcji oraz jej wykończenie. Budowa balustrady tego rodzaju przypomina w dużej mierze układanie puzzli i nie ma nic wspólnego ze skomplikowaną ślusarską pracą. Wystarczy tylko trochę czasu i efektowną balustradę można stworzyć również we własnym zakresie.

Zalety balustrad systemowych:

ze względu na zastosowanie stali nierdzewnej są wytrzymałe i trwałe
mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach do schodów i na balkony
dają niemalże nieograniczone możliwości w aranżacji
mogą być także łączone ze szkłem, systemami linek czy drewnem
są łatwe i szybkie w montażu
są proste w ewentualnej naprawie
charakteryzują się atrakcyjnymi cenami
Jak zbudowane są balustrady systemowe?
Główne elementy balustrad systemowych to metalowe słupki, rurki oraz płaskowniki, a także elementy przeznaczone do ich montażu i wykończenia, w tym uchwyty przelotowe, mocowania, zaślepki, kule, kolanka, łączniki, rozety, podstawy słupków. kotwy, śruby czy wkręty. Dostępne są również elementy do montażu z innymi materiałami, na przykład uchwyty punktowe do szkła, elementy do balustrad całoszklanych, poręcze drewniane.

Jeżeli wobec tego chcesz wykonać balustradę z takich elementów modułowych, musisz na początek wykonać jej projekt na podstawie pobranych wymiarów oraz swojego pomysłu na aranżację.

Gdzie kupić elementy do balustrad systemowych?
Dzisiaj najłatwiej można złożyć zamówienie przez internet – do dyspozycji jest wiele sklepów prowadzących sprzedaż elementów do balustrad systemowych, dlatego też wszystko, czego potrzebujesz do ich wykonania, będziesz mógł zakupić pod jednym adresem.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu